Powrót

Pielgrzymka Leśników

Pielgrzymka Leśników

W sobotę 2 czerwca 2018 roku odbyła się XIX pielgrzymka leśników do Sanktuarium Matki Boskiej Szkaplerznej w Studzienicznej.

W sobotę 2 czerwca 2018 roku odbyła się XIX pielgrzymka leśników do Sanktuarium Matki Boskiej Szkaplerznej w Studzienicznej. Inicjatywa pielgrzymowania do tego miejsca zrodziła się po wizycie Papieża Jana Pawła II w 1999 roku. Od tego czasu peregrynacje do Sanktuarium w Studzienicznej scalają środowisko leśne przez pryzmat wiary, a także są okazją do koleżeńskich spotkań osób pracujących na co dzień w odległych miejscach oraz różnych instytucjach współpracujących z lasami.

Uroczystości rozpoczęto od poświęcenia odrestaurowanego krzyża ustawionego obok Pomnika Leśników Polskich. Odsłonięto także pamiątkowy kamień upamiętniający setną rocznicę odzyskania  przez Polskę niepodległości. Następnie obok ołtarza polowego odbył się występ artystyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Leśnych w Rucianym Nidzie. Uroczystą mszę świętą poprzedziło procesjonalne przeniesienie obrazu Matki Boskiej Studzieniczańskiej do ołtarza polowego. Ostatnim punktem Pielgrzymki leśników i ich rodzin była wspólna AGAPA w ogrodach miejscowej plebanii.